SUROVINY

Na těsto (1 hrnek = 250 ml):

2 hrnky hladké mouky

1 hrnek krupicového cukru

1 hrnek vlažného mléka

1/2 hrnku oleje

2 ks vejce

1 bal. kypřící prášek do pečiva

1 bal. vanilkový cukr

2 lžíce kakaa

1 lžíce rozpustné kávy (v sypkém stavu)

Na krém:

500 ml mléka

2 bal. vanilkové pudikové prášky

4 lžíce krupicového cukru (nebo víc či míň podle chuti)

500 g tučného tvarohu

125 g másla

4 lžíce rumu (nemusí být)

Na polevu:

2 kelímky zakysané smetany

150 g hořké čokolády

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Všechny suroviny kromě kakaa a kávy promícháme v kompaktní hmotu. Pekáček (25 x 35 cm) vymažeme tukem a vysypeme hrubou moukou. Polovinu těsta nalejeme dopekáčku. Do zbývající poloviny přidáme kakao a kávu a promícháme. Pokud bude těsto příliš tuhé, šoupneme tam panáku rumu :-))). Pak tmavým těstem přelijeme to světlé a obráceným koncem vařečky zlehka promícháme, abychom získlali hezké mramorování. Dáme péci do trouby vyhřáté na 180 st. asi 15 až 20 minut. Na mřížce necháme zcela vychládnout.
  2. Pudink uvaříme dle zvyklostí nebo návodu na obalu. Přidáme cukr a do horkého pudinku dáme máslo. Stáhneme z plamene a mícháme, dokud se nám máslo zcela nerozpustí. Přidáme tvaroh, rum a vyšleháme do hladkého krému. Krém přidáme na chladný korpus a stěrkou nebo cukrářskou kartou hezky uhladíme.
  3. Čokošku nalámeme do misky a necháme rozpustit v mikrovlné troubě. Ihned přidáme zakysanky a důkladně promícháme. Pracujeme rychle, páč to velice rychle tuhne. Polevu navrstvíme na krém a vše dáme vychladit a zatuhnout do lednice.