SUROVINY

Základ:

65 g máslo

50 g moučkový cukr

60 g čajové pečivo

50 g lískové ořechy

25 g hořká čokoláda

1/2 lžíce nutella

troška rum

Karamel:

25 g kr. cukr

60 ml smetana

60 ml mléko

1 a 1/2 lžíce hladká mouka

25 g moučkový cukr

1 bal. vanilkový cukr

Dále budeme potřebovat:

90 g arašídy

4 lžíce nutella

120 g hořká čokoláda

4 lžíce olej

trocha citronová šťáva

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Nejdříve si připravíme karamel. V malé misce si smícháme 25 g moučkového cukru s vanilkovým cukrem, moukou, studeným mlékem a smetanou. Do druhé misky dáme kr. cukr a zkaramelizujeme ho na ohni. Následně odstavíme z ohne a za stálého míchání přidáváme směs mléka a smetany. Když masu spojíme, vrátíme na oheň a vaříme – neustále mícháme. Hustý karamel odstraníme z ohně a necháme vychladnout.
  2. Máslo si roztopíme na mírném ohni, přidáme moučkový cukr a vaříme za stálého míchání cca 3-5 minut. Dostaneme homogenní hmotu, kterou odstavíme z ohně. Čokoládu spolu s nutelou trochu zahřejeme, aby dostali tekutou formu a přidáme k směsi másla a cukru. Přidáme podrcené sušenky a mleté lískové ořechy a vše důkladně promícháme. Ochutíme rumem. V případě, že máme směs velmi suchou, přidáváme víc rumu.
  3. Připravíme si formu ve tvaru trojúhelníku (35 x 9 cm) a vyložíme ji potravinářskou fólií.
  4. Navrstvíme 1/3 základu a pořádně utlačíme prsty. Potřeme 2 lžícemi nutely a posypeme nahrubo nasekanými arašídy. Rovnoměrně nalijeme vlažný karamel a posypeme zbylými arašídy a lžící přitlačíme.
  5. Navrstvíme zbylou nutellu (2 lžíce) a uhladíme. Navrstvíme zbývající základ a pozatláčame, abychom vytlačili vzduch. Dáme do ledničky odpočívat.
  6. Připravíme si polevu. Čokoládu si rozpustíme ve vodní lázni a přidáme olej, trošku citrónové šťávy. Trojúhelník vyjmeme z lednice (odpočíval cca 3 hodiny) a vyjmeme ho z formy. Polijeme polevou a necháme ztuhnout. Dobrou chuť!