Kynuté těsto, tvarohová náplň, na vrch nastrouhaný perník, který je bohatě přelitý rozpuštěným máslem. Po upečení ještě vrch posypat moučkovým cukrem. Autor: Romča

65 min

Čas přípravy

20 min

Čas vaření

Suroviny

Těsto:

250 g

polohrubá mouka

250 g

hladká mouka

20 g

čerstvé droždí

špetka

sůl

250 ml

vlažné mléko

1 ks

vejce

100 g

krupicový cukr

1 bal.

vanilkový cukr

2 lžíce

rum

125 g

tuku /mix másla, hery a sádla/

Na potření:

1 ks

vejce

Náplň:

1 kg

tvaroh v kostce

2 ks

vejce

podle chuti

cukr

1 bal.

vanilkový cukr

Na posyp:

125 g

strouhaný perník

Na polití:

100 g

rozpuštěné máslo

Postup receptu

Když se mluví o koláčích, lidé často myslí na valašské nebo moravské koláče, ale málokdo zná Pajerské koláče z Vysočiny. Tyto koláče jsou spojeny s německou komunitou, která zde žila před druhou světovou válkou a jejich název pochází z německého slova pro Bavorsko. Jsou známy také jako “Německé koláče” a pečou se hlavně při poutích.

  1. Do mísy prosejeme mouku, smícháme se solí, doprostřed uděláme důlek, do kterého nadrobíme droždí, trošku pocukrujeme a zalijeme ho trochou vlažného mléka, necháme vzejít. Pak přidáme ostatní suroviny a propracujeme těsto. Necháme vykynout.
  2. Zatím si připravíme náplň: Tvaroh s cukrem a žloutky utřeme a vmícháme sníh z bílků.
  3. Vykynuté těsto vyklopíme na mírně pomoučený vál a rozdělíme na 4 stejně velké díly a uděláme bochánky. Každý bochánek rozválíme dokulata a opatrně pomocí válečku přendáme na plech s pečícím papírem. Náplň rozetřeme asi 1 – 1,5 cm od okraje. Zaoblené okraje přehneme ke středu tak, aby vznikl čtverec. Připravíme všechny 4 koláče. Okraje potřeme rozšlehaným vejcem a vložíme do předem vyhřáté trouby a pečeme dozlatova na 200 st. cca 20 min – sledujeme.
  4. Horké koláče posypeme najemno nastrouhaným perníkem (tvarohovou část) okraje potřeme máslem s rumem a perník polijeme bohatě máslem.
  5. Necháme vychladnout a pocukrujeme.