Ingredience

Ingrediencie na halušky:

  • 200 g ovsenej múky
  • 2 vajíčka
  • 2 veľké zemiaky
  • Soľ

Ingrediencie na bryndzovú ,,polevu,,:

  • 200g bieleho gréckeho jogurtu
  • 1 kocka bryndze (125g

Ingrediencie naviac:

  • Kuraciu šunku (ja som použila 96%) alebo údené Tofu ( podľa toho na čo máte viacej chuť )
  • Vňatku alebo mladú cibuľku

Postup přípravy

Bryndzové halušky, tradičné slovenské jedlo, ktoré mi pripomína moje detstvo  Ale ako všetci dobre vieme, nie je to žiadna zdravá dobrota do diéty,  skôr kalorické  jedlo na cheating day

Mám však pre Vás dobrú správu  nedalo mi sa nezamyslieť a vymyslieť tento recept v zdravšom prevedení  ste zvedavý ako na to si pripraviť doma zdravé bryndzové halušky???

Do hrnca si dáme zovrieť osolenú vodu.  Medzi tým ako sa nám bude zohrievať voda, tak si spravíme cesto na halušky.

Všetky ingrediencie na halušky si zmiešame v jednej nádobe a  poriadne premiešame. V prípade ak bude cesto veľmi sypké, môžeme pridať trošku vody. Cesto má byť hustejšej konzistencie, aby sa nám neroztekalo.

Nasledovne, keď nám voda zovrie,  budeme malou čajovou lyžičkou naberať cesto a pomaličky ho dávať do vody
( rozmer halušky cca 1 cm – ak máte sitko na halušky a robí sa Vám to tak ľahšie, môžete to skúsiť aj tak. Ale osobne sa mi lepšie robí lyžičku).

Halušky varíme tak cca 3 – 5 min vo vriacej vode. Záleží to od veľkosti halušiek. Preto odporúčam po 3 min varenia na miernom ohni, skúsiť ochutnať v akom sú stave.  Ak máme halušky uvarené, vytiahneme si ich, dáme so sitka (ja odporúčam ešte nad vodovodným kohútikom prejsť pod studenou vodou, aby sa nelepili) a vysypeme do dózy.
Do  druhej miske si vložíme bryndzu, biely grécky jogurt a vypracujeme hmotu do hladka, bez hrudiek.

Na panvici si môžeme opražiť na kokosovom tuku šunku alebo tofu (ale ak neľúbite, tak pridávať nemusíte). Medzi tým ako sa nám restuje šunčička tak si pripravíme tanierik na ktorý si naberieme halušky, polejeme ich bryndzou a po o restovaní posypeme šunčičkou alebo tofu. Na vrch dáme ešte nakrájanou vňatkou (mladou cibuľkou).
A môžeme podávať na stôl