Suroviny

kuřecí stehenní řízky

krilovací koření

sušený česnek

pepř, sůl

šunka

strouhaný uzený sýr

hladká mouka

sojová omáčka

voda

Brambory:

1 kg

brambor

4 lžíce

tatarské omáčky

2 lžíce

oleje

2 lžičky

mleté sladké papriky

1/2 lžičky

mletého černého pepře

1 lžička

soli

Postup receptu

  1. Kuřecí stehenní řízky očistíme, lehce naklepeme a z obou stran osolíme a okořeníme (použila jsem klasické grilovací koření a trochu sušeného česneku. Maso z obou stran orestujeme na pánvi, uložíme na plech, poklademe plátky šunky a posypeme strouhaným uzeným sýrem. Vrazíme na pár minut do trouby pod gril.
  2. Výpek v pánvi zaprášíme hladkou moukou, zakápneme sojovou omáčkou a zalijeme trochou vody. Ode dna pěkně promícháme a necháme “odvařit”, získáme tak krapet dobré šťávy k masu.
  3. Brambory: 1kg brambor (nejradši mám varný typ “A”, pokud mají zdravou slupku, neloupu), 4 lžíce tatarské omáčky, 2 lžíce oleje, 2 lžičky mleté sladké papriky (dala jsem zauzenou), 1/2 lžičky mletého černého pepře, 1 lžička soli.
  4. Brambory omyjeme, nakrájíme na čtvrtiny nebo šestiny (to záleží na velikosti), vložíme do mísy, zalijeme studenou vodou a necháme “máčet” asi 10 minut. Poté brambory scedíme a osušíme v utěrce.
  5. V míse smícháme tatarku, olej, mletou papriku, mletý pepř a sůl a do této směsi přisypeme brambory. Rukou důkladně promícháme a klademe jednotlivě na plech s pečícím papírem řeznou plochou nahoru. Pečeme asi 40 minut na 180 stupňů.