Jedinečná kombinace surovin

Koprovka není jen tak ledajaká omáčka. Kombinací jednotlivých prvků vzniká zajímavá chuť. Zatímco základ je poněkud nevýrazný, hned několik drobností dodává omáčce jedinečnou chuť. Jemnost a krémovost zajišťuje základ ze smetany a mléka. Hlavní roli samozřejmě hraje kopr, který je výrazně aromatický a chuťově specifický. Ovšem perfektní koprovka se neobejde ani bez precizního dochucení – kromě soli a pepře je klíčový ocet, který stojí za typickou kyselostí.

Možné alternativy

Když se řekne koprovka, mnoho z nás si ji představí tradičně s houskovým knedlíkem a plátkem hovězího masa. Jde o oblíbený způsob servírování, ovšem omáčka se skvěle doplňuje i s dalšími surovinami.

  • Jednou z častých změn je náhrada masa za vajíčka uvařená natvrdo. Případně nemusí jít o náhradu – k masu můžete na talíři jednoduše přidat vajíčko a užít si tak obojí.
  • Druhou možností je pak změnit přílohu. Ačkoli knedlík je k omáčce typický, zvolit můžete namísto něj brambory. Lze tak celý pokrm alespoň trochu odlehčit.
  • V některých receptech se dokonce můžete namísto klasické tučné smetany setkat se zakysanou smetanou. Kyselá chuť k omáčce přirozeně patří, jde tak o zajímavý prvek, který nahradí ocet. Je však třeba smetanu pečlivě rozmíchat, aby v omáčce nezůstaly hrudky.

1. Poctivá koprová omáčka

Pokud patříte mezi milovníky koprovky, či jí třeba chcete dát šanci, čeká vás zde recept, dle kterého si omáčku můžete připravit. Vlastně nejde o nic složitého, potřebovat budete jen trochu času a ty správné ingredience.

Recept najdete ZDE

Recept Poctivá koprová omáčka

2. Vařený hovězí jazyk na smetaně s koprem a kynutým knedlíkem

Náš taťka nejí koprovku. Teda alespoň to celý léta tvrdí. Takže jsem to dneska musela trošku “začarovat”, aby to sice bylo koprový, protože k vařenýmu hovězímu jazyku já prostě ten kopr chci, ale aby z toho taťku neranila mrtvice. Autor: Danka

Recept najdete ZDE

Recept Vařený hovězí jazyk na smetaně s koprem a kynutým knedlíkem

3. Koprová omáčka s vajíčkem a knedlíkem

Vynikající jídlo, které buď milujete nebo nesnášíte. K tomu plátek hovězího vařeného nebo vajíčko uvařené na tvrdo, plátek křupavého domácího chleba nebo pařený knedlík :) Máte rádi koprovou omáčku? Autor: Triniti

Recept najdete ZDE

Recept Koprová omáčka s vajíčkem a knedlíkem

4. Rychlá koprová omáčka

Rychle, chutně a hlavně sytě. To bylo heslo včerejšího oběda a tak jsem se pustila do přípravy koprové omáčky. K tomu uvařené vajíčko natvrdo, vynikající domácí knedlík, který jsem dělala sice dávno, ale zvyknu dávat do mrazničky a v případě jako byl tento ho jen vyberu, ohřeju a naložím na talíř. Autor: Rebeka

Recept najdete ZDE

Recept Rychlá koprová omáčka

5. Koprová omáčka s vejci

Koprová omáčka s vejci od Nadi. Výsledná chuť omáčky by měla býti spíše sladká. Podáváme s natvrdo uvařeným vejcem a knedlíkem nebo bramborem.

Recept najdete ZDE

Recept Koprová omáčka s vejci

6. Koprová omáčka

Výborná klasika v kuchyni. Podáváme s domácím knedlíkem a vajíčkem nebo fašírkou. Autor: Roseangel

Recept najdete ZDE

Recept Koprová omáčka