Suroviny

vepřový bok beez kosit

sůl, pepř

drcený kmín

sladká paprika

olej

Kari mrkvička:

4 ks

větší mrkve (očistit, nakrájet na půlkolečka)

1 ks

větší cibule (nadrobno)

50 g

másla

3 lžíce

krystalu

1 a 1/2 lžičky

soli

2 lžičky

mletého kari

1/2 lžičky

drceného kmínu

1/2 lžičky

mletého černého pepře

Postup receptu

  1. Vepřový bok bez kosti nakrájíme na cca 2cm silné plátky, rozložíme pěkně vedle sebe řezem na prkénko, osolíme a okořeníme oblíbeným kořením (já dala jen trochu drceného kmínu a špetku mleté sladké papriky pro barvu), pak podélně rozřízneme na tři prameny, zapleteme copy a zajistíme párátky. Potřeme olejem a takto nakořeněné maso uložíme přes noc do lednice.
  2. Hodinku před pečením vyndáme z lednice, aby se stihlo “rozdýchat”, podlijeme vodou, zakryjeme neprodyšně alobalem a pečeme zvolna necelé dvě hodinky (peču dlouho, aby byl bůček ve finále naprosto měkký, téměř se dá mazat na chleba, jak říká můj mužský a tak to milujeme).
  3. Když je masíčko měkké, odstraníme alobal a dopékáme do barvy. V případě potřeby ještě podlijeme horkou vodou a výpekem maso přelijeme.
  4. Na másle necháme zpěnit nadrobno nakrájenou cibuli, poté vsypeme nakrájenou mrkev, zasypeme cukrem a zarestujeme. Poté zalijeme vodou, osolíme, přidáme drcený kmín a kari koření a necháme pod pokličkou téměř změknout. Pak pokličku odstraníme, necháme tekutinu částečně zredukovat, zahustíme hotovou jíškou a necháme 2 minutky povařit. Dle potřeby dochutíme solí a mletým černým pepřem.