Suroviny

2 ks

krůtí stehno

olivový olej

pepř podle chuti

Salát:

listový salát

rajče

paprika

mozzarella

pažitka

olivový olej

bílý jogurt

chilli pasta nebo koření

Postup receptu

  1. Krůtí stehno jsem očistila – zbavila jsem ho kůže, kdo má rád, nemusí. Po upečení bude křupavá, ale my doma to nemáme rádi, tak jsem to dala pryč.
  2. Polijeme olivovým olejem, posypeme kořením podle vlastní chuti a rukama koření vmasírujeme do stehna. Já jsem stehna připravila večer, dala do mikrotenového sáčku a odložila do lednice na celou noc. Jedno stehno mělo cca půl kila. Všude jsem četla, že krůtí stehno je třeba dobře osolit, ale já jsem sůl nedávala vůbec, protože grilovací směs, kterou jsem použila je samá sůl :).
  3. Ráno krůtí stehna vyjmeme, vložíme do pekáče. Do pekáče jsem nalila cca polovinu sklenice vody – vody tam bylo cca 2 cm od dna. Zakryjeme alobalem a pečeme 2 hodiny při teplotě 160 stupňů. Po dvou hodinách jsem alobal stáhla, teplotu zvýšila na 180 stupňů a pekla jsem ještě jednu hodinu.
  4. Jako přílohu jsem volila zeleninový salát s jogurtovým dresinkem. Zeleninu v misce promícháme (vše, co najdeme v chladničce), přidáme olivový olej a na talíři ozdobíme jogurtem, do kterého jsme přidali chilli pastu nebo jiné bylinky podle vlastní chuti.
  5. Masíčko bylo šťavnaté, měkoučké a velmi chutné, takže můj první pokus hodnotím velmi pozitivně. Možná někdy ještě potřu marinádou z česneku nebo medem, může to být dobrůtka.