SUROVINY

Těsto: 3 x

3 ksvejce

100 gkrystalový cukr

1,5 PLhorká voda

1,5 PLolej

140 ghladká mouka

1 KLprášek do pečiva

na špic nožesoda bikarbona

1 PLkakao holandské

Krém:

600 mlhorká voda

4 PLcappuccino oříškové

1 ČLskořice

250 gmáslo

4 PLmed

6 PLdžem jahodový

1 ČLvanilková příchuť

Cappuccinový sirup:

100 mlhorká voda

2 PLcappuccino oříškové

Čokoládová poleva:

200 ghořká čokoláda

2 PLsmetana

1 PLolej

1 PLmáslo

Zdobení:

250 mlšlehačka 36%

2 PLcappuccino oříškové

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Nejprve jsem si připravila krém, protože ten musí odstát v chladničce. Horkou vodou jsem zalila 4 lžíce cappuccina a lžičku skořice. Do ještě teplého jsem přidala 2 zlaté klasy, dobře utřela a uvařila hustou kaši. Cappuccinovou kaši jsem nechala vychladit. Zatím jsem si utřela máslo do pěny a až na závěr jsem přidala med. Do máslově medového základu jsem přidávala po lžíci vychladlou kaši a dobře vyšlehala do pěny. Hotový krém jsem rozdělila na 2 části a uložila do lednice ztuhnout.
  2. Připravila jsem si těsto. Vejce, cukr, vodu a olej jsem utřela do pěny. Mouku, prášek do pečiva a sodu jsem smíchala a malých dávkách prosála do těsta. Plech jsem vystlala pečícím papírem, těsto jsem vylila a upravila. Troubu jsem nechala vyhřát na 180 st. a pekl se 10 min. Pokud se pekl první korpus připravila jsem si další těsto a třetí. Všechny se pekly 10 min. Hotové jsem nechala chladit na mřížce.
  3. Připravila jsem si cappuccinový sirup na zalévání korpusů. Zalila jsem 100 ml horké vody 2 lžíce cappuccina.
  4. Na spodek jsem položila první korpus. Potřela jsem ho cappuccinovým sirupem a potřela horkým džemem. Na džem jsem natřela polovinu krému. Položila jsem druhý korpus stejně jsem ho potřela sirupem a natřela horkým džemem a na to druhou polovinou krému. Položila jsem poslední korpus. Na koláč jsem dala pečící papír, na to desku na krájení a 4 kg cukru. Koláč jsem uložila na noc do chladničky. Druhý den jsem ho nakrájela na stejně velké kostky.
  5. Připravila jsem si čokoládovou polevu a každou kostku jsem zvlášť polila polevou tak, aby část polevy i stekla po bocích. Nakonec jsem já ještě připravila šlehačku, do které jsem přidala zbytek cappuccina a ozdobila jsem vrch. Přeji vám dobrou chuť.