SUROVINY

Medové těsto:

100 gmoučkový cukr

2 ksvejce

40 gmáslo

2 lžícemed

1 lžičkajedlá soda

1 lžícezakysaná smetana

300 ghladká mouka

Těsto:

8 ksvejce

160 gmoučkový cukr

160 gpolohrubá mouka

1 bal.prášek do pečiva

6 lžicvoda

dle chutidžem

dle potřebyvoda

dle chutipunčová aroma

Krém:

2 bal.vanilkový pudink

700 mlmléko

300 gmáslo

200 gmoučkový cukr

2 bal.vanilkový cukr

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Vajíčka vyšleháme s moučkovým cukrem do pěny. Přidáme měkké máslo, med a zakysanou smetanu. Nakonec přidáme smíšené sypké suroviny. Vypracujeme hladké těsto, které rozdělíme na polovinu a každou část rozválíme na tenčí plát. Pekla jsem na druhé straně plechu, trochu jsem vymastila tukem a vysypala moukou. Pečeme při teplotě 180 stupňů asi 8-10 minut. Necháme vychladnout na rovné ploše.
  2. Bílky vyšleháme s cukrem do tuhé pěny, pak postupně přidáváme jeden žloutek po druhém a za každým důkladně vyšleháme. Přidáme vodu a nakonec mouku smíchanou s práškem do pečiva. Upečeme ve vyšším plechu při teplotě 180 stupňů po dobu 20-25 minut. Ještě horké těsto polijeme džemem, který jsme rozmícháli v teplé vodě, do které jsme přidali i punčovou aroma. Polité těsto necháme vychladnout v plechu.
  3. V mléce rozmícháme pudinkové prášky a uvaříme hustý pudink, který necháme vychladnout. V misce vyšleháme máslo s vanilkou a moučkovým cukrem a po částech zašleháme vychladlý pudink.
  4. Medový plát potřeme polovinou krému, uložíme polité punčové těsto, znovu natřeme krém a položíme medový plát. Vrch posypeme moučkovým cukrem nebo použijeme punčovou polevu.