SUROVINY

Těsto:

300 mlvoda

250 gmáslo

250 ghladká mouka

špetkasůl

8 ksvejce

Krém:

7 lžickrystalový cukr

1 lmléko

3 bal. (nebo vanilkový pudink)Zlatý klas

250 gmáslo

2 bal.smetana ke šlehání

2 bal.ztužovač

Poleva:

50 gkrystalový cukr

7 lžicmléko

200 gmoučkový cukr

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Máslo rozpustíme ve vodě. Když je máslo rozpuštěné, přisypeme mouku, špetku soli a promícháme. Vznikne hustá kaše, kterou odpalujeme od hrnce asi 5 minut. Odstavíme a necháme mírně vychladnout. Po mírném vychladnutí pomocí mixéru zašleháme jedno vajíčko po druhém a za každým důkladně vyšleháme.
  2. Těsto rozdělíme na 2 části a rozetřeme je na papírem vyložený pečicí plech.
  3. Pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 200 stupňů asi půl hodiny. Troubu během pečení neotevíráme.
  4. Krém:
    Krystalový cukr upálíme na karamel. Když máme karamel hotový, zalijeme ho 3/4 l mléka a bez míchání necháme karamel rozpustit. Ve zbylém mléce rozmícháme zlaté klasy (nebo vanilkové pudinky) a přilijeme ho ke karamelovému mléku. Uvaříme hustý pudink, který odstavíme a necháme vychladnout. Máslo vyšleháme do pěny, postupně přidáváme vychladlý pudink.
  5. Krém naneseme na upečené těsto, na krém naneseme vyšlehanou smetanu se ztužovačem. Položíme druhé těsto a odložíme do chladu ztuhnout.
  6. Potom na vrch naneseme polevu – krystalový cukr upálíme na karamel a zalijeme ho mlékem. Bez míchání necháme karamel rozpustit a poté přidáváme moučkový cukr. Ještě teplou polevu naneseme na vrch nebo chladnutím tuhne.