SUROVINY

Žluté těsto (2x pečeme):

2 ksvejce

125 gkr. cukr

60 mlvoda

40 mlolej

125 gpolohrubá mouka

1/4 bal.prášek do pečiva

Barevné těsto:

2 ksvejce

125 gkr. cukr

60 mlvoda

40 mlolej

125 gpolohrubá mouka

1/4 bal.prášek do pečiva

1 lžícekakao

pár kapekrůžové barvivo

Punč:

180 gkr. cukr

200 mlvoda

3 lžícemeruňkový džem

4 lžícerum

60 gmáslo

Na vrch:

punčová poleva Dr. Oetker

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Upečeme dva kulaté těsta ze dvou vajec, 125 g cukru, ….. Přesný postup jednoho těsta: Bílky vyšleháme s cukrem do tuhé pěny, postupně přidáme jeden žloutek po druhém, olej a vodu a na závěr už jen vařečkou přimícháme mouku smíchanou s práškem do pečiva.
  2. Těsto nalijeme do kulaté formy na pečení, kterou jsme vyložili papírem a upečeme při teplotě 180 stupňů cca 20 minut. Opakujeme i s druhým těstem.
  3. Stejný postup je i při přípravě barevného těsta, rozdíl je pouze v tom, že vyšlehané těsto rozdělíme na 3 části. Do jedné přidáme kakao, do druhé barvivo a třetí necháme bílou. Navrstvíme do formy střídavě a upečeme.
  4. Kr. cukr s vodou přivedeme do varu, přidáme džem, rum a máslo. Mícháním vše spojíme a přidáme na malé kousky nakrájený barevný korpus. Necháme stát, aby navlhnul.
  5. Těsto potřeme meruňkovým džemem, uložíme barevné těsto, které rukama zatlačíme, abychom se zbavili přebytečného punče (můžete nechat barevné těsto více napité punčem, dort bude šťavnatější) a pěkně ho uhladíme. Na vrch položíme druhé bílé těsto, které jsme také potřeli džemem.
  6. Na vrch vyšleháme punčovou polevu, kterou pěkně uhladíme a necháme ztuhnout.
  7. Krájíme ostrým nožem, který máčíme v horké vodě.