SUROVINY

Těsto:

8 ksžloutek

2 ksvejce

1/2 hrnkukrystalový cukr

1/2 hrnkupolohrubá mouka

1 lžičkaprášek do pečiva

Makový korpus:

8 ksbílek

1 hrnekkrystalový cukr

1/2 hrnkupolohrubá mouka

1/2 hrnkumák

1 lžičkaprášek do pečiva

Krém:

2 hrnkyvoda

2 bal.citronové želé

500 mlsmetana ke šlehání

5 lžicmoučkový cukr

1 konzervakonzervované broskve

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Těsto:
    Vejce zahřejeme na pokojovou teplotu. Připravíme si formu cca 22 x 33 cm s pečícím papírem. Předehřejeme troubu na 180 °C . Žloutky šleháme s cukrem a postupně přidáme dvě celá vejce. Takto šleháme asi 10 minut, dokud hmota není nadýchaná. Přes síto přidáme mouku a prášek do pečiva – nejlépe ve 3 dávkách, pokaždé promícháme, dokud se ingredience nespojí. Těsto vložíme do formy a dáme do trouby na cca 15 minut. Po vychladnutí vyjmeme z formy.
  2. Makový korpus:
    Z bílků ušleháme tuhý sníh, poté postupně za stálého šlehání přidáme lžíci cukru.  Přidáme mouku smíchanou s mákem a práškem do pečiva a lžící promícháme. Vložíme do papírem vyložené formy a pečeme 15 minut. Vyndáme z trouby a necháme zchladit.
  3. Krém:V hrnci necháme vařit 2 hrnky vody, vypneme vařič, přidáme želé a za stálého míchání rozpustíme. Necháme vychladnout. Dobře vychlazenou smetanu ušleháme do tuha s přidaným moučkovým cukrem. Snížíme rychlost mixéru a nalijeme do zcela vychladlé, ale tekuté želé a mixujeme, dokud se nespojí. Vmícháme okapané a nakrájené broskve.
  4. Finální skládání:
    Piškot podélně rozpůlíme. Spodní piškot vložíme zpět do formy vyložené papírem. Potřeme polovinou krému, poté položíme makové těsto, pak dáme druhou polovinu krému a nakonec přikryjeme druhou polovinou piškotu. Dáme do lednice, dokud směs neztuhne (asi 1 hodinu). Před krájením posypeme moučkovým cukrem.