SUROVINY

Těsto:

10 ksbílku

10 lžickr. cukr

6 lžicpolohrubá mouka

1 lžíceolej

200 gvlašské ořechy

200 gNutella

Krém:

10 ksžloutku

200 gkr. cukr

2 bal.vanilkový pudink

5 lžichladká mouka

250 gmáslo

100 gčokoláda

3 ksbanány

300 gBEBE sušenky (tmavé i světlé)

100 gmáslo

200 mlsmetana ke šlehání

1 lmléko

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Bílky s cukrem si vyšleháme do pěny a postupně přidáváme mouku s olejem. Na plech, který jsme si vystlali alobalem si navrstvíme nasekané vlašské ořechy a navrstvíme vyšlehaný sníh z bílků.
  2. Takto připravený plech si dáme do trouby, který jsme si předem vyhřály na 180 stupňů a pečeme cca 25 minut. Upečené vyjmeme a otočíme ho naopak. Na ještě horký plát potřeme Nutellu a rovnoměrně uhladíme.
  3. Připravíme si náplň. V misce si vymícháme žloutky, přidáme mouku, pudinkový prášek a troška mléka. Promícháme tak, abychom neměli hrudky. Zbylé mléko si dáme na oheň a když máme mléko horké, přidáváme cukr a žloutkovou směs. Hmotu spojíme a uvaříme hustý krém. Hustou hmotu odstavíme a rozdělíme na 2 části. Do jedné přidáme nalámanou čokoládu a na jemno nakrájené banány. Mícháním čokoládu rozpustíme. Když máme hmoty chladné, přidáme do každé polovinu másla a mixérem vyšleháme.
  4. Když nám koláč vychladl, navrstvíme žlutý krém. Sušenky si nadrvíme zvlášť – tmavé do jedné misky a světlé do druhé misky. Polijeme je máslem rovnoměrně a promícháme. Budeme z nich tvarovat rolky. Ukládáme na žlutý krém. Utlačíme prsty a navrstvíme čokoládový krém. Na vrch vyšleháme šlehačku a ozdobíme podle sebe. Necháme odstát v lednici minimálně 3 hodiny. Dobrou chuť.