SUROVINY

Těsto:

200 mlvoda

štžipkasůl

125 gmáslo

1 šálekhladká mouka (200 ml)

5 ksvejce

Krém 1:

1 lmléko

3 bal.vanilkový pudink

1 šálekkr. cukr (200 ml)

250 gmáslo

Krém 2:

500 mlsmetana ke šlehání

Dále budeme potřebovat:

jahody

maliny

borůvky

cukr podle chuti

kukuřičný škrob na zahuštění

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Vodu se špetkou soli a máslem přivedeme do varu, přidáme za stálého míchání mouku. Vypracujeme hladkou hmotu, která se bude odlepovat od stěn hrnce. Následně odstavíme a necháme mírně vychladnout. Do mírně vychladlé masy vmícháme vařečkou jedno vajíčko po druhém a za každým důkladně vymícháme. Vypracované těsto rozdělíme na 2 části.
  2. Jednu část navrstvíme v tenké vrstvě na plech, který jsme vyložili papírem na pečení. Upečeme při teplotě 200 stupňů po dobu 15 minut. Po upečení totéž opakujeme i s druhou polovinou těsta.
  3. V mléce si rozpustíme cukr a přidáme pudinkové prášky a uvaříme hustý pudink. Odstavíme z ohně necháme mírně vychladnout. Do mírně vychladlého pudinku přidáme máslo a mícháním ho rozpustíme. Mírně teplou hmotu navrstvíme na upečené těsto.
  4. Ovoce dáme do hrnce, přidáme cukr podle chuti a krátce povaříme. Přidáme kukuřičný škrob a přivedeme do varu. Hustou ovocnou směs navrstvíme na vanilkový krém. Necháme zcela vychladnout.
  5. Smetanu ke šlehání vyšleháme na tuhou šlehačku a pěkně uhladíme. Na vrch položíme druhý plát těsta a takto navrstvený koláč umístíme do chladničky. Necháme ztuhnout, vrch posypeme moučkovým cukrem a podáváme. Dobrou chuť!