SUROVINY

Těsto:

3 ksbílky
3 lžícekr. cukr
3 lžícepolohrubá mouka

Krém:

1/2 lmléko
3 ksžloutky
2 kscelé vejce
1 bal.vanilkový cukr
2 lžícehladká mouka
3 lžícekr. cukr
2 mlvanilkový extrakt
125 gmáslo

Jahodová vrstva:

1/2 kgjahody
4 lžícemoučkový cukr
200 mlvoda
2 bal.dortové želé

Dekorace:

smetana ke šlehání
jahody

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Bílky vyšleháme do tuhé pěny, postupně přidáváme cukr a stále mixujeme. Na konci vařečkou přimícháme polohrubou mouku. Připravené těsto navrstvíme na plech o velikosti 20 x 30 cm, který jsme vymastili tukem a vysypali hrubou moukou. Pečeme při teplotě 180 stupňů cca 10 minut.
  2. Upečené těsto vyjmeme a necháme vychladnout.
  3. Jahody dáme do hrnce, přidáme cukr a necháme chvíli vařit. Želatinu si připravíme ve vodě a přilijeme ji k rozvařeným jahodám. Odstavíme a necháme mírně vychladnout. (Jahody můžeme i rozmixovat, nemusíme). Mírně vychladlou jahodovou hmotu navrstvíme na chladné těsto a necháme ztuhnout.
  4. Celé vajíčka, žloutky, kr. a vanilkový cukr dobře utřeme vidličkou, přilijeme 100 ml mléka a za stálého míchání spojíme. Za stálého míchání přidáváme i mouku a důkladně vymícháme hladkou hmotu, abychom neměli hrudky. 400 ml mléka dáme do hrnce a ohřejeme. Postupně přidáme rozmíchanou vajíčkovou hmotu s moukou a uvaříme hustý krém. Hustý krém odstavíme, vmícháme vanilkový extrakt a necháme mírně vychladnout. Do mírně vychladlé hmoty přidáme nakrájené máslo a mícháním ho rozpustíme.
  5. Krém necháme zcela vychladnout a navrstvíme ho na jahodovou vrstvu. Odložíme do lednice nejméně na 1 hodinu. Vrch ozdobíme vyšlehanou šlehačkou a jahodou. Dobrou chuť!