SUROVINY

Základ:

125 gmáslo
250 ghladká mouka
100 gkr. cukr
50 gmandle
1 ksvejce

Dále budeme potřebovat:

200 gčokoláda
50 mlsmetana ke šlehání
50 gmáslo
250 gsmetanový sýr
100 gmoučkový cukr
2 lžícerum
250 mlsmetana ke šlehání
3 ksbanán

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Mandle pomocí kuchyňského mixéru rozmixujeme na jemný prášek (na mouku).
  2. Studené máslo nastrouháme na jemném struhadle, přidáme prosátou mouku a všekto spolu promícháme. Dostaneme sypkou hmotu, do které přidáme mleté ​​mandle, cukr a vajíčko. Zpracujeme hladké těsto, které odložíme do lednice na půl hodinu.
  3. Připravíme si kulatou formu a těsto namačkáme na dno a na boky formy. Odložíme do ledničky, dokud vyhřejeme troubu.
  4. Když máme troubu vyhřátou, formu vyjmeme z lednice, těsto propícháme vidličkou a kraje obalíme alobalem (tak se kraje nezačnou oddělovat během pečení od stěny formy). Pečeme cca 10 minut, pak alobal stáhneme a dopečeme 7 – 10 minut.
  5. V malém hrnci ohřejeme smetanu (50 ml) s máslem. Odstraníme z tepla, přidáme na kousky nalámanou čokoládu a mícháním ji rozpustíme. Necháme vychladnout na pokojovou teplotu. Smetanu vymícháme do tuhé šlehačky. V druhé misce utřeme smetanový sýr (mascarpone, Philadelphia) s moučkovým cukrem a rumem. Pak smícháme smetanovou hmotu s čokoládovou hmotou a nakonec tuto hmotu jemně vařečkou vmícháme do vyšlehané šlehačky.
  6. Trochu krému navrstvíme na vychladlé těsto, poklademe banány a navrstvíme zbývající krém. Odložíme do chladničky ztuhnout a můžeme podávat.