SUROVINY

Těsto:

2 ksvejce
80 gkr. cukr
60 gpolohrubá mouka
20 gkakao
1/2 lžičkyprášek do pečiva
2 PLvoda
2 PLolej
špetkasůl

Jogurtová vrstva:

500 mlřecký bílý jogurt
2-3 PLmoučkový cukr
250 mlzakysaná smetana
500 mlsmotanova na šlehání
20 gprášková želatina
400 ml(plechovka) černý rybíz kompot

Malované želé:

150 mlšťáva z kompotu
1 bal.ovocné želé
kondenzované mléko v tubě

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Nejdříve upečeme korpus. Můžete upéct i den předem. Bílky vyšleháme se špetkou soli do tuhé pěny. Když bílky našleháme s cukrem do tuhé pěny, přidáme vodu, olej a nakonec i ručně přimícháme mouku smíchanou s práškem do pečiva a kakaem. Pečeme ve formě o průměru 24 cm, dno vyložíme papírem a pečeme při teplotě 180 stupňů cca 12-15 minut. Necháme vychladnout a vrátíme zpět do formy.
  2. Jogurt rozmícháme s moučkovým cukrem, přidáme zakysanou smetanu a promícháme. Ze smetany odebereme asi 100 ml a dáme do ní nabobtnat želatinu. Zbylou vyšleháme do tuhé šlehačky. Vyšlehanou šlehačku vmícháme do jogurtové směsi a když želatina ve smetaně napučí, ohřejeme ji na ohni. Když se želatina ve smetaně rozpustila, do této hmoty přidáme asi 2 PL jogurtové hmoty, promícháme a tak až přimícháme tuto želatinovou hmotu do celé jogurtové masy.
  3. Opatrně, ale důsledně promícháme a hmotu rozdělíme na polovinu. Do jedné přidáme okapaný rybíz, promícháme. Korpus pokapeme šťávou z rybízu, navrstvíme jogurtovou hmotu, do které jsme přidali rybíz, pěkně uhladíme. Na tuto vrstvá opatrně navrstvíme i druhou část jogurtové hmoty a odložíme do chladničky ztuhnout.
  4. Šťávu z rybízu odměříme na 150 ml, přidáme želé a necháme ho rozpustit podle návodu na obalu. Nalijeme na vrch, pokapeme kondenzovaným mlékem a pomocí párátka provedeme různé vzory – malujeme, proto malované. Odložíme do chaldničky ztuhnout a po důkladném ztuhnutí krájíme.