Potřebné přísady:

 • hroznové víno
 • jahody
 • banán
 • marshmallows – nejlépe však domácí výroby
 • párátka

Postup přípravy:

 1. Banány nakrájíme na kolečka, jahody omyjeme a odstraníme stopky – lehce seřízneme. A máme skoro hotovo. Připravíme si párátka a na ně střídavě napichujeme jahodu, marshmallows a banán .
 2. Recept na domácí Marshmallows

POTŘEBNÉ PŘÍSADY:

 1. 450g cukru
 2. rostlinná želatina – ( pro nevegetariány 2 balíčky obyč)
 3. přírodní barvivo podle výběru – já použila z řepy, nebo třeba i kakao – (komu nevadí použije klasiku barvivo )
 4. 300 ml vody
 5. formičky na vykrajování
 6. Na obalení:
 7. cukr moučka
 8. kukuřičný škrob

POSTUP PŘÍPRAVY:

 1. Z vody a cukru si svaříme sirup, trvá to přibližně patnáct minut. želatinu rozmícháme v nádobě podle návodu – ( u klasické je to většinou ve 100 ml vody na ty dvě balení). Sirup naliji do již připravené želatiny a přidám vanilkové aroma a šlehám elektrickým šlehačem, zhruba deset minut. vytvoří se nám hustá pěna, kterou si rozdělíme na dvě poloviny a do jedné přidáme přírodní barvivo.
 2. Plech si vyložíme pečícím papírem a na něj směsi rovnoměrně podle oka rozetřeme. Hotovo dáme do lednice alespoň na pět hodin – já nechávám přes noc.
 3. Vyndáme z lednice a teď již jen vykrajujeme tvary podle libosti a obalujeme v moučkovém cukru smíchaným se škrobem.
 4. Cukru můžete dát méně a nahradit ho agáve a nebo medem. To samé je možné vynechat škrob a obalit jen v cukru. přiznávám se většinou to tak dělám.
 5. Původní recept na ovoce na párátku jsem našla na internetu a pozměnila jsem ho tím, že jsem použila domácí marshmallows :-) Foto je původní a tak uvádím zdroj v pravé horní části příspěvku. nějak jsem nestihla nafotit, vše se snědlo.
 6. Ještě zde je odkaz na želatinu na přírodní bázi – http://www.molekularka.cz/produkty/detail/43s2180010–rostlinna-zelatina-v-prasku/