Doba přípravy: 65 minut

Množství: 2 plechy

Suroviny:

  • bílky 4ks
  • moučkový cukr 230g
  • kokos 200g

Postup:

Někdy se nám nahromadí hodně bílků a pokud milujete kokos, určitě vyzkoušejte tyto úžasné kokosky. Recept se může zdát trochu záludný, ale nehledejte v něm nic složitého. Těsto je hotové asi za 10 minut.

Bílky dáme do čisté a suché mísy. Mísu dáme nad hrnec s vroucí vodou (nad vodní lázeň) a šleháme. Jakmile bílky trochu zteplají, přisypeme moučkový cukr. Šleháme, dokud nebude sníh teplý, ale nesmí být horký, bílky se srazily. Ideální teplota je 35 – 45°C, tedy asi jako teplá vana.

Poté mísu z teplé páry vyndáme a šleháme, dokud nebude sníh zase studený (pokojové teploty). Sníh by měl být hodně tuhý, to poznáme tak, že sněhové špičky na metličkách budou stát a nebudou ukapávat zpět do misky.

Poté do sněhu opatrně zamícháme kokos. Těsto máme hotové. Pomocí lžíce tvarujeme na plech s pečícím papírem malé kopečky.

Cukroví vložíme do předehřáté trouby na 135°C a pečeme přibližně 25 – 30 minut. Jakmile kokosky lehce zrůžoví, jsou hotové. Necháme je zchladnout na plechu a poté rovnáme na talíř nebo do připravené krabice či dózy. Jakmile zchladnou, můžeme konzumovat.

Kokosky jsou docela sladké, ale cukru neubírejte, mohly by se Vám při pečení roztéci. Troubu během pečení neotvírejte, aby kokosky uvnitř „nespadly“.

Pokud budete sníh šlehat v páře a dodržíte množství ingrediencí, mělo by se cukroví vždy povést. Jestliže máte větší vajíčka (tím pádem větší bílky), cukru můžete ještě přidat.

Pokud máte rádi ořechy, můžete ubrat kokosu a nahradit ho mletými ořechy, mandlemi, nebo třeba nasekanou čokoládou. Cukroví můžete také třeba pocákat čokoládou nebo celé namočit do čokolády.  Je to jen na Vás, jak si cukroví vylepšit a udělat ho originálním.

Věřím, že se cukroví povede a bude chutnat výborně.

Bílkového cukroví se někdo bojí, jelikož má obavy, že mu pusinky v troubě “spadnou”, ale pokud dodržíte tento postup, určitě budete mít krásně nadýchané bílkové cukroví.