SUROVINY

Budeme potřebovat:

200 g kr. cukr
1,5 l mléko
375 g máslo
2 bal. vanilkový pudink
5 lžic kukuřičný škrob
200 g hořká čokoláda
200 g mleté vlašské ořechy
2 bal. vanilkový cukr
3 kg banán
1 kg sušenky
500 ml smetana ke šlehání
mléko na namáčení sušenek
citrónová šťáva

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Nejdříve si připravíme nádivky, které musí minimálně půl hodiny odpočívat v ledničce.
  2. Pudinkové prášky, cukr, kukuřičný škrob smícháme v misce a postupně přiléváme mléko. Vymícháme hladkou hmotu bez hrudek, kterou přelijeme do hrnce a vaříme na mírném ohni, dokud nedostaneme hustý pudink. Odstavíme a necháme vychladnout. Máslo utřeme mixérem do pěny, přidáme po lžících uvařený pudink a vyšleháme hladký krém, který rozdělíme na 3 stejné části. 

  3. Do jedné přidáme mleté ​​vlašské ořechy, do druhé přidáme nad párou rozpuštěnou čokoládou a do třetí přidáme vanilkový cukr. 

  4. Když máme všechny tři krémy připravené, odložíme je na minimálně půl hodinu do ledničky.
  5. Připravíme si podnos, na který poklademe sušenky. Sušenky, které ukládáme dolů do mléka nemáčíme. Navrstvíme oříškový krém, poklademe na kolečka nakrájené banány, které pokapeme citronovou šťávou, aby nezhnědly. Poklademe do teplého mléka namočené sušenky, které jemně zatlačíme na banány, navrstvíme čokoládový krém, znovu poklademe banány, poklademe namočené sušenky, navrstvíme vanilkový krém, znovu poklademe banány a na vrch navrstvíme vyšlehanou šlehačku. Odložíme do lednice nejlépe na celou noc. Krájíme ostrým nožem. 

* TIP: banány vždy pokapejte citronovou šťávou – tehdy nezhnědnou a