SUROVINY

1 bal. bezlepkové sušenky
30 g máslo
1 lžíce kokosový olej
250 g mascarpone
250 g jemný tvaroh
med nebo sladidlo podle chuti
250 g maliny
1/2 bal. želatina v prášku

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Sušenky rozmixujeme tyčovým mixérem na prášek, přidala jsem rozpuštěné máslo a rozpuštěný kokosový olej (olej jsem přidala jen pro jistotu, aby základ na 100% ztuhl).
  2. Připravila jsem si nejmenší kulatou formu na pečení jakou jsem doma našla – 15 cm, dno jsem vyložila pečícím papírem a šup sušenkovou hmotu do formy. Lžící jsem uhladila a navrstvila jsem utřené mascarpone s tvarohem (osladila jsem sladidlem, ale klidně můžete použít i med nebo cukr, jak chcete). Přidala jsem kvalitní mascarpone, které je tuhé, ne jeho napodobeniny, které se ještě i hýbou v kelímku. Kvalitní mascarpone je husté a lžící se hůře vybírá z obalu.
  3. Na tuto mascarpone hmotu, kterou jsem pěkně uhladila jsem navrstvila malinovou hmotu – maliny jsem tyčovým mixérem vymixovala na dřeň, přidala jsem polovinu želatiny a jemně dřeň v mikrovlnce ohřála. Nalila jsem na mascarpone hmotu a odložila do chladničky.
  4. Příprava mi trvala zhruba 10 minut, určitě ne déle. Je to velmi jednoduchý dort, který sníte ještě rychleji než ho připravíte.